Cкасувати не можна затвердити: доля бюджету участі у Житомирі досі під питанням

У Житомирі вирішується доля бюджету участі 2018-го року. Міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що має намір не підписувати рішення Координаційної ради про визначення переліку переможців конкурс Бюджету участі 2018 року.

Координаційною радою з питань бюджету участі на її засіданні 18 жовтня було прийнято рішення № 21, яким визначено перелік проектів-переможців загальноміського голосування. Це саме ті проекти, які знайшли найбільшу підтримку житомирян, а отже, є важливими і необхідними як для міста, так і для кожного житомирянина.

Здавалося б, усе зрозуміло і природньо, адже згідно з пунктом 13.6 «Положення про бюджет участі (громадський бюджет) міста Житомира», затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 01.03.2018 р. № 958: «Перелік проектів-переможців загальноміського голосування затверджується розпорядженням Житомирського голови відповідно до результатів голосування та поданими рекомендаціями Координаційної ради». На превеликий жаль, міський голова на це не зважив.

Для тисяч містян, які проголосували за проекти бюджету участі, лишається незрозумілим, як сьогодні мер Житомира одноосібно нехтує думкою громади та авторів проектів-переможців. Тим більше у той час, коли і керівник уряду, і президент не втомлюються повторювати про те, що центральні органи влади передають всі важелі управління на місця. На сьогодні з бюджету Житомира фінансують і освіту, і медицину. В той час як згідно із бюджетним законодавством це функції безпосередньо держави, а не місцевого самоврядування. Схоже, ситуація в тому числі і зі скандалом довкола бюджету участі 2018-го року зіграла свою роль. І стала одним із чинників того, що Житомир опинився на одній із останніх сходинок рейтингу демократичності міст України.

Станом на 29 жовтня, питання бюджету участі досі лишається відкритим. Розпорядження про затвердження результатів бюджету участі так і не видане міським головою. Джерела «Вголос.Zt» у Житомирській міській раді вже майже відверто говорять, що результати не затвердили, тому що вони не зовсім влаштовують керівництво міської ради. Об’єктивно, навіть озвучені міським головою слова про ймовірні порушення не дають йому підстав скасовувати результати голосування. Адже виходить, що під сумнів поставили всі 12 тисяч голосів, відданих житомирянами за проекти бюджету участі. Разом із тим, у самій міській раді не готові сказати, скільки саме голосів було віддано з порушеннями. Якщо кількість порушень становить більше половини голосів — рішення цілком адекватне. Але наскільки правомірно скасовувати результати голосування через те, що кілька сотень із 12 тисяч порушили процедуру? Схоже, у мерії воліють залишити це питання без відповіді.

Примітно, що подібне відбувається напередодні президентських виборів. Ймовірно, в такий спосіб пропрезидентська політична сила проводить «репетицію» виборчого процесу у Житомирі.

Попри претензії на інноваційність влади міста у рішеннях та ініціативах, демократичність обласного центру, схоже, опускається «нижче плінтуса».

Нагадаємо, що голова коордради бюджету участі у Житомирі пообіцяв намагатися знайти компроміс із міським головою. Житомиряни скаржилися, що не могли проголосувати за проекти бюджету участі онлайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *