Лауреатами дитячо-юнацької премії імені Олени Пчілки стали три житомирські школярки

Лауреатами дитячо-юнацької премії імені Олени Пчілки стали три житомирські школярки

Вручення премії відбулося у Новограді-Волинському.

Лауреатами обласної дитячо-юнацької літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки цьогоріч стали три житомирські школярки. Вручення премії переможцям відбулося в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, що у Новограді-Волинському, 29 липня.

Щорічна дитяча літературно-мистецька премія імені Олени Пчілки заснована БФ “Надія Є” за підтримки облдержадміністрації у 2015 році. Цьогоріч її вручили вже втретє. За словами голови фонду “Надія Є”, виховувати підростаюче покоління Житомирщини фонд прагне на прикладі інтелігентної, високодуховної, творчої української родини Косачів. Берегинею родини, безперечно, є мати Лесі Українки Олена Пчілка.

“Музей Лесі Українки приваблює багатьох, тому що це світлиця, яка зберігає дух родини Косачів, передає їх культуру та духовне багатство. Фонд “Надія Є” доля звела з цим закладом культури в проекті, який називався “Де я живу”. Ми познайомилися з директором, берегинею цього музею – Вірою Омельянівною. Тоді нас і надихнуло взяти участь у мистецькому фестивалі. Потім спільно з головою письменників Житомирщини Світланою Гресь ми дійшли до думки, що можна заснувати дитячу літературну премію. Вирішили, що це буде премія імені Олени Пчілки, оскільки вона дуже видатна жінка, перший видавець, поетеса, фольклорист. Ми зрозуміли, що можна виховувати молоде покоління на прикладі родини Косачів і це знайшло відгук та розуміння в адміністрації. Так, наш фонд спільно з управлінням культури, управлінням сім’ї, молоді і спорту заснувавали юнацьку премію імені Олени Пчілки”, – розповіла Надія Юшкевич.

Лауреатами обласної дитячої літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки цьогрріч стали три талановиті дівчини. У номінації «Музична культура та виконавська майстерність» – одразу дві лауреатки: учениці загальноосвітньої школи №6 міста Житомира Анастасія Гуменюк та Анна Шахбазян. Лауреатом в номінації «Художнє читання» стала учениця 4 класу Житомирської гуманітарної гімназії № 23 Єлизавета Щукіна.

За рахунок коштів благодійників переможці отримали дипломи та матеріальні заохочення.

 Автор фото: Анастасія ЗАЛУЖНА та Олександр КОЛІСНИЙ.

Leave a Comment