Мешканці будинків у центрі Житомира кілька місяців борються за прибудинкову територію

Мешканці будинків по вулиці Шевченка, 14 і 16 та Великій Бердичівській, 48 та 50 кілька місяців борються із будівництвом у їхньому дворі багатоповерхівки.

Згідно із наявними у розпорядженні редакції документами, земельну ділянку площею 25,85 соток ще у 2007 році продали з аукціону ТОВ «Укрелітбуд» за 3 млн 938 тис. грн. Протокол аукціону від імені «Укрелітбуд» підписав голова правління Олександр Фещенко. Той самий, який є власником ШБУ-19 та екс-заступником міського голови Сухомлина.

За реєстром фізичних та юридичних осіб ТОВ «Укрелітбуд» припинило свою діяльність у листопаді 2018 року. Його останнім власником було ТОВ «Критерій». Власником підприємства є рідна сестра Олександра Фещенка Лілія. Згідно із декларацією екс-заступника Сухомлина за 2017 рік, саме у неї він позичив 200 тис. грн.

Збанкрутіла фірма продала землю сама собі?

Ще 3 жовтня 2013 року господарський суд Житомирської області прийняв постанову про банкрутство фірми. Однак це не завадило у березні 2017 році керівнику підприємства замовити виготовлення технічної документації на земельну ділянку по вулиці Велика Бердичівська, 50а. Саме цю ділянку «Укрелітбуд» придбало у 2007 році. Клопотання про виготовлення техдокументації підписав уповноважена особа ТОВ «Укрелітбуд» Олександр Бунчак. Примітно, що Бунчак є співзасновником ТОВ «МОБ», якому згодом цю земельну ділянку було продано попереднім власником. На момент проведення всіх цих операцій «Укрелітбуд» перебував на стадії банкрутства.

20 березня 2017 року ФОП Чайковський Ф. В., який виготовляв технічну документацію на земельну ділянку ТОВ «Укрелітбуд», звернувся до департаменту містобудування та земельних відносин із проханням встановити межі земельної ділянки. На його запит заступник директора департаменту Євгенія Черкасова повідомила, що дана ділянка «розташована на території закладів освіти». Окрім того, йдеться у відповіді, ділянка знаходиться в межах зони регулювання забудови ІІ категорії і будь-які будівельні роботи мають бути погоджені з «відповідними органами охорони культурної спадщини».

Станом на 30 січня 2019 року, як повідомили у Міністерстві культури України, забудову на вказаній ділянці ніхто не погоджував. Це ж підтвердили і в управлінні культури облдержадміністрації. Попри те, що за інформацією з земельного кадастру, дана ділянка є охоронною зоною навколо об’єкта культурної спадщини, у згаданому підрозділі ОДА про це, очевидно, не знають.

У департаменті освіти претензій не мають

Не мають претензій до забудовника і в управлінні освіти Житомирської міської ради. Хоча ділянка сусідить із територією ЗОШ №33 міста Житомира.

Разом із тим, директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський без жодних заперечень погодив забудовнику містобудівні умови. В них чітко вказав, що проектування будівництва має бути виконано у відповідності до законодавства про охорону культурної спадщини.

Попри відсутність погоджень управління культури ОДА або відповідного міністерства, робоча група з питань забудови ділянки по Великій Бердичівській, 50а, створена розпорядженням міського голови, не бачить жодних порушень.

Нагадаємо, що у Житомирі викрили «посередницю», яка обіцяла підприємцю за хабар вирішити земельні питання. Обслуговуючий кооператив відмовився від земельної ділянки у Житомирі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *