На жителя Баранівського району, який не платив аліменти дитині, відкрили кримінальну справу

На жителя Баранівського району, який не платив аліменти дитині, відкрили кримінальну справу

Під час судового засідання він сплатив частину грошей.

 Житель Баранівського району не поспішав сплачувати неповнолітній доньці аліменти. Тож за кілька років сума боргу «виросла» до майже 33 тис. грн. Чоловіка обмежили у праві виїзду за кордон, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю. Крім того, відкрили кримінальну справу. Про це повідомили у головному територіальному управлінні юстиції Житомирської області. Уже під час судового засідання відповідач сплатив частину боргу.

«Державний виконавець Баранівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області виніс усі чотири постанови, передбачені новим законом, які обмежують злісного неплатника аліментів у праві виїзду за кордон, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю, а також роз’яснив стягувачці про її право звернутися до правоохоронних органів із заявою про тривале невиконання колишнім чоловіком батьківських обов’язків – утримання дитини. Адже злісне ухилення від сплати аліментів становить склад злочину, передбачений статтею 164 Кримінального кодексу України. Відтак Баранівським відділенням поліції було порушено кримінальне провадження та передано справу до місцевого суду. Уже під час судового засідання відповідач сплатив 5 тисяч гривень, решту аліментної заборгованості пообіцяв погасити під час наступного засідання суду», – йдеться у повідомленні.

До слова, з 6 лютого 2018 року законодавчо посилено відповідальність за несплату аліментів. Зокрема, запроваджені нові засоби примусового виконання рішень, які вживаються лише до тих боржників, у якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Нагадаємо, з початку року в області з неплатників аліментів стягнули майже 42 мільйони гривень. Жителю Житомирщини заборонили керувати авто, полювати та залишати країну, поки не сплатить аліменти.

Leave a Comment