На Житомирщині викрили канал переміщення в Україну пропагандистських російських книжок

На Житомирщині викрили канал переміщення в Україну пропагандистських російських книжок

До «схеми» можуть бути причетні представники контролюючих органів.

У Житомирській області офіцери внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби викрили канал переміщення на територію України книжкової продукції пропагандистського характеру виробництва країни-агресора – Російської Федерації, яка заборонена для переміщення в нашу країну. При цьому, аби перемістити продукцію, порушники спробували підкупити співробітників прикордонного відомства. Про це повідомила прес-служба відомства.

Затримана продукція має пропагандистську спрямованість, зокрема розкриває військову тематику, пропагує комуністичні цінності та радянську ідеологію, соціальний устрій та переваги «федеративного» державного устрою, які згідно з законодавством України заборонені для розповсюдження та використання на території України.

«Заходи з припинення функціонування каналу проводилися міжвідомчою групою у складі офіцерів Управління внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби, слідчого ГУ Нацполіції в Житомирській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону у рамках кримінального провадження.

Співробітники внутрішньої та власної безпеки зафіксували факт систематичного надання неправомірної вигоди службовій особі прикордонного відомства. За хабар зловмисники хотіли отримати сприяння в переміщенні транспортним засобом забороненої друкованої продукції російського виробництва.

Транспортний засіб з вантажем пропагандистської літератури міжвідомча група затримала після проходження митного контролю на виїзді з пункту пропуску», – йдеться у повідомленні.

Як стало відомо, до схеми переміщення і реалізації пропагандистських книжок причетні декілька осіб. Закупівля літератури російського виробництва здійснювалася на території Російської Федерації та Республіки Білорусь, а переправляти в Україну її планували виключно через українсько-білоруську ділянку. Реалізація літератури мала здійснюватися через мережу точок продажу книжкової продукції, підконтрольній одному з громадян.

За інформацією, що отримали оперативники Управління внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби України, літературу спочатку мали накопичити в Україні, а розповсюджувати навесні 2019 року з метою дестабілізації політичної ситуації в Україні.

Військова прокуратура та слідчі Нацполіції проводять подальші невідкладні слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину, в тому числі щодо можливої причетності окремих представників контролюючих органів за корупційними статтями КК України.

 

Нагадаємо, житомирські прикордонники на 3 роки заборонили білорусу в’їжджати в Україну. За півроку митники області виявили вчетверо більше контрабандистів, ніж торік.

Leave a Comment