Прокуратура вимагає повернути бердичівське сміттєзвалище, яке незаконно віддали в оренду

Прокуратура вимагає повернути бердичівське сміттєзвалище, яке незаконно віддали в оренду

Позов скеровано до Господарського суду Житомирської області.

У Бердичеві комунальне сміттєзвалище площею 4,6 га незаконно передали приватному товариству – прокуратура заявила позов про повернення. Про це повідомила пресслужба відомства.

“Бердичівською окружною прокуратурою заявлено позов щодо визнання недійсним договору про утримання та обслуговування приватним товариством міського сміттєзвалища (полігону) твердих побутових відходів міста Бердичева та зобов’язання повернути його комунальному підприємству.

Йдеться про те, що у липні минулого року, за погодженням з Бердичівською міськрадою, комунальним підприємством укладено з приватним товариством договір про утримання та обслуговування протягом п’яти років центрального сміттєзвалища, розташованого на земельній ділянці площею 4,6 га”, – йдеться у повідомленні.

Однак встановлено, що договір укладено в порушення вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна», оскільки  спеціально відведені місця чи об’єкти, призначені для захоронення відходів (сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо) не можуть передаватися в оренду.

До того ж, такий договір насправді є удаваним правочином, оскільки його основною ознакою є надання полігону у користування на певний строк, що за правовою суттю є договором оренди.

Позов скеровано до Господарського суду Житомирської області.

Нагадаємо, прокуратура вимагає, щоб орендар сплатив понад півмільйона боргу за користування землею під Новоградом.

Leave a Comment