За півроку на Житомирщині зафіксували 132 випадки доведення дітей до стану сп’яніння

За півроку на Житомирщині зафіксували 132 випадки доведення дітей до стану сп’яніння

А понад 1,2 тисячі батьків не дбали про своїх дітей.

За першу половину року ювенальні поліцейські Житомирщини викрили понад 1,2 тисячі батьків, які не дбали про своїх дітей. А у 132 випадках були задокументовані факти доведення неповнолітніх до стану сп’яніння. Окрім цього правоохоронці виявили ще низку інших неправомірних діянь, учинених відносно дітей. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

Загалом  упродовж I півріччя 2021 року працівники підрозділів ювенальної превенції районних управлінь та відділів поліції ГУНП в Житомирській області склали 2266 адміністративних протоколів, з яких 2064 стосуються дорослих. Ще 202 адміністративних правопорушення вчинили неповнолітні.

“Поліцейські оформили 1252 адміністративних матеріали за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) КУпАП. У цих випадках йшлося про ухилення дорослих від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (неналежні побутові умови, недогляд, наслідком якого ставало залишення неповнолітніми домівки, травмування, вчинення ними правопорушень тощо). Іноді через антисанітарію та зловживання батьками алкоголем та іншими сильнодіючими речовинами доводилося разом з соціальними службами вилучати дітей з таких родин”, – йдеться у повідомленні.

Ще у 132 випадках були задокументовані факти доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст. 180 КУпАП). А 87 дорослих були покарані за вчинення насильства в сім’ї стосовно дітей (ст. 173-2 КУпАП). Також батьки понесли покарання за вчинення їх дітьми віком до 16 років булінгу (ст. 173-4 КУпАП). Поліцейські виявили 5 таких фактів.

Водночас і самі неповнолітні стали фігурантами адміністративних проваджень. Поліцейські склали 202 таких адміністративних протоколи, з них: за розпивання спиртних напоїв та появу у громадському місці у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП) – 105, паління тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП) – 61, дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) – 21 тощо. Усі складені адміністративні матеріали були спрямовані на розгляд судів, а про виявлені проблеми, що потребували втручання у сім’ї, проінформовані соціальні служби.

На жаль, за 6 місяців 2021 року 91 дитина стала потерпілою від злочинів. В основному у неповнолітніх викрадали мобільні телефони, велосипеди та інше майно під час дозвілля.

Правоохоронці викрили у вчиненні кримінальних правопорушень 64 підлітків, які вчиняли переважно майнові злочини. Нині на профілактичному обліку у підрозділах ювенальної превенції перебуває 72 дитини, причетні до адміністративних чи кримінальних правопорушень. Поліцейські постійно працюють з ними та їх родинами, залучають до соціальних проєктів, аби допомогти знайти нові інтереси та запобігти повторенню негативних проявів.

Також поліцейські у співпраці з соціальними службами, представниками органів місцевої влади працюють з родинами, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку року ювенальні інспектори відвідали за місцем проживання понад 1,7 тисячі кризових сімей. З батьками провели превентивні бесіди, метою яких є спонукання дорослих належно виконувати свої обов’язки по вихованню дітей.

Нагадаємо, на Житомирщині шукають родину для маленького Іванка та його двох сестричок. Житомирщина: поліцейські зафіксували близько 250 фактів доведення дітей до стану сп’яніння.

 

Leave a Comment