-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
Прикордонники та школярі висадили ліс у Лугинському районі - 47 mins ago
-
У Житомирі затримали зрадника, який передавав дані про систему відеоспостереження - 2 hours ago
-
У Житомирі чоловік продавав гранати на автозаправці - 22 hours ago
-
Нічні рашистські дрони пошкодили дах будинку та зруйнували об’єкт критичної інфраструктури, – прокуратура - 1 day ago
-
Вночі над Житомирщиною ППО збила три «шахіди» - 1 day ago
-
На Житомирщині висадили більше мільйона сіянців нових дерев - 1 day ago
-
У Житомирі пройшла акція на підтримку дітей з синдромом Дауна (ФОТО) - 2 days ago
-
7 Стратегій для азартних ігор у казино - 2 days ago
-
На пожежі у Бердичівському районі загинула жінка - 21/03/2023
-
Лісівник зі Звягельського району отримав 5 років за смертельне ДТП напідпитку - 21/03/2023
У Житомирському районі понад 5 років незаконно видобували габро, ‒ прокуратура
Прокурори дійшли до Верховного Суду.
Ділянку площею 3 га у Житомирському районі, на якій видобували габро, понад 5 років тому передали незаконно приватному підприємству. Таке рішення прийняв Сьомий апеляційний адміністративний суд. Про це повідомили у прокуратурі області.
«Державна служба геології та надр України наприкінці 2017 року надала приватному підприємству спеціальний дозвіл на розробку родовища граніту (габро) на території Житомирського (на той час Хорошівського) району. Прокурори встановили, що дозвіл надано поза аукціоном, на підставі протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин, яким протиправно затверджено матеріали з геологічного вивчення родовищ корисних копалин та підрахунок їх запасів, хоча родовище було розвідане майже 10 років тому», ‒ йдеться у повідомленні.
На момент розгляду протоколу Держкомісії підприємство не було надрокористувачем, а тому не мало законного права отримати спеціальний дозвіл поза конкурсом. Погоджувати цей спецдозвіл відмовилися і депутати Житомирської обласної ради. Хоча законодавча процедура вимагала погодження такого дозволу органом місцевого самоврядування. Тож прокуратура області звернулася до суду з позовом про його скасування. Суди всіх інстанцій відмовляли у задоволенні позову, тож прокурори дійшли до Верховного Суду, який призначив повторний розгляд.
Крапку у розгляді справи поставив апеляційний суд. Він визнав незаконним отримання підприємством спеціального дозволу поза аукціоном.
Нагадаємо, що прокуратура Житомирщини повернула понад 300 га землі у комунальну власність у Народичах. Більше 90 га сільськогосподарських угідь повернули у Звягельському районі.