Селяни Житомирщини кажуть, що не зможуть купити землю після реформи

Селяни Житомирщини кажуть, що не зможуть купити землю після реформи

Тому, що не мають грошей.

Селяни та фермери Житомирщини переконані, що не зможуть купити землю з аукціону після скасування мораторію. Про це вони заявили під час зустрічі з міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофієм Миловановим.

«Кредит брати не зможемо. На сьогодні маємо їх стільки, що аби це могли виплатити. На будівництво приміщення для тварин », – кажуть фермери.

За їх словами, це просто знищить сільське господарство. Адже землі викуплять ті, хто має можливість це зробити. Селяни ж не мають коштів, щоб її придбати.

У свою чергу Милованов запевняє, що у бюджеті заклали 4 мільярди коштів на повернення відсоткової ставки по кредитах для фермерів та 250 мільйонів на гарантії виплат. Однак землю продаватимуть з аукціону. І жодних гарантій, що її придбає саме орендар немає. Ставку по кредиту покриватимуть лише частково: в розмірі 15%, при тому, що у різних банківських установах вона становить від 18 до 20% і більше. В уряді аргументують, що такою є кредитна ставка, яка затверджена Нацбанком.

«Ми законодавчо захищаємо першочергове право на викуп землі орендарем. Тому якщо на аукціоні він запропонує однакову із іншим учасником ціну, то пріоритет надаватиметься орендарю. Але якщо конкурентом буде заявлена вища ціна, то тут варіантів немає», – сказав міністр.

Нагадаємо, що нардеп від «Слуги народу» заявив, що рішення про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі скасують, попри звернення облради. За введення касових апаратів та антибізнесові закони проголосували 4 нардепи від «Слуги народу», які пройшли по округах області.

Leave a Comment