Стало відомо, якими є кредитні зобов’язання «Житомиртеплокомуненерго»

Стало відомо, якими є кредитні зобов’язання «Житомиртеплокомуненерго»

Гроші витратили на котельні та заміну мереж.

Комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради має кредитні зобов’язання на понад 15,5 млн євро. Про це у відповіді на інформаційний запит «Вголос.Zt» повідомив технічний директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Петро Сергійчук.

«Договір про грант і кредитний договір з Європейським банком реконструкції та розвитку було укладено 23 лютого 2012 року. Згідно із ним, підприємство отримало 5 мільйонів євро гранту від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля та 10 мільйонів євро кредиту ЄБРР. Останній наданий підприємству під гарантії Житомирської міської ради», – йдеться у документі.

Термін погашення кредиту — 6 вересня 2022 року. Ставка кредиту складає 6% та 0,5% за резервування коштів  на рік.

Кошти гранту та кредиту мають піти на реконструкцію котелень та тепломереж    ,а також поставку та монтаж індивідуальних теплових пунктів, встановлення твердопаливних котлів тощо.

Ще на півмільйона євро підприємству надали грант та кредит за програмою Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). При чому 228,6 тис. євро    становить кредит, 242,8 тис. євро складають грантові кошти. До цих коштів підприємство «докладає» ще свої кошти у розмірі 84,5 тис. євро. Адже за умовами договору має сплатити внесок не менше ніж 15% вартості проекту. Гарантом повернення коштів знову виступила Житомирська міська рада. Договір укладено 15 жовтня 2013 року, а повернути кошти треба до 15 вересня 2022 року.

Призначення коштів NEFCO те саме, що і у попередньому випадку. Однак на відміну від кредиту ЄБРР, де роботи ще потрібно буде виконати, всі роботи по програмі Північної екологічної фінансової корпорації підприємством виконані у 2014-2016 роках.

Нагадаємо, що «Житомиртеплокомуненерго» планує у 2017 році скоротити заборгованість за газ до 70 млн грн. Міська рада не схотіла визнати КП «Житомиртеплокомуненерго» банкрутом на сесії у лютому 2017 року.

Leave a Comment