У міськраді відповіли на петицію у якій житомиряни просили створити центр розвитку у колишньому кінотеатрі «Космос»

У міськраді відповіли на петицію у якій житомиряни просили створити центр розвитку у колишньому кінотеатрі «Космос»

Петиція зібрала необхідну кількість підписів.

У міській раді відповіли на електронну петицію житомирянки Ольги Вознюк щодо створення на базі кінотеатру «Космос» сучасного центру дитячої творчості та сімейного дозвілля. Колективне звернення впродовж трьох місяців набрало понад 250 підписів.

“Профільними виконавчими органами міської ради вивчається досвід інших міст України щодо раціонального використання приміщень колишніх кінотеатрів, зокрема міст Одеса та Київ.

Цікавим передовим досвідом є створення на базі колишніх кінотеатрів музею «Експериментаріум». Основними напрямками діяльності таких музеїв є створення інтерактивних експозицій, проведення екскурсівй, навчально-розважальних програм, робота дитячих гуртків та студій в напрямку сучасного мистецтва (музичного, вокального, хореографічного, театрального, образотворчого), створення магазину іграшок і цікавих подарунків, проведення дитячих днів народжень тощо.

Одним із пріоритетів Концепції інтегрованого розвитку міста є «Активне місто», який передбачає створення середовища для самореалізації та змістовного дозвілля.

Наразі виконавчими органами міської ради вивчається питання використання приміщень кінотеатру «Космос» в різних цілях, в першу чергу, на користь громаді міста. Ваше бачення буде враховане при розробленні концепції використання даного об’єкту нерухомості”, – написала заступник міського голови Вікторія Краснопір.

Варто зауважити, що згадану електронну петицію оприлюднили 11 березня.

«Пропоную на базі старого кінотеатру “Космос” створити сучасний центр дитячої творчості та сімейного дозвілля. Оскільки наш район є чи не єдиним зеленим острівком природи на Польовій, і так як тут зона матерів та дітей, які гуляють тут у великій кількості, поряд є ігровий майданчик “Рудь” і багато гарних алей та газонів, пропоную логічне продовження. Будівлю старого кінотеатру “Космос” відремонтувати і створити на її основі Центр дитячого розвитку та сімейного дозвілля. Так як площа кінотеатру досить велика, тут можна розмістити багато гуртків: наприклад, сучасну музичну студію( не класичну музшколу, а студію сучасного вокалу, вміння грати на сучасних музичних інструментах, гурток юного ді- джея), сучасну дитячу театральну студію з можливістю подальших дитячих вистав, студію створення м’яких іграшок розпису на дереві, гурток з техніки декупажу, тощо… Обов’язково створити дитяче кафе-кондитерську ( ніякого алкоголю, тільки сімейне дозвілля) Вважаю, що створення такого центру вирішить питання по дозвіллю дітей, що вештаються місцевими дворами, а також збереже нашу зону в якості зеленого острівку дитинства. Я проти всіляких адмін- та бізнесцентрів, проти десятків припаркованих авто службовців та інших ознак ділового життя. Збережемо нашу зону навколо фонтану “Космонавт” та кінотеатру ” Космос” у якості сімейної зони!» – написала авторка петиції.

Нагадаємо, на виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції кінотеатрів «Жовтень» та «Космос» з міського бюджету у 2016 році виділили по 200 тис. грн. У колишньому кінотеатрі «Космос» хотіли зробити другий майданчик для експонатів Музею космонавтики ім. С. П. Корольова.

Leave a Comment