У Житомирі Міністр оборони роз’яснив деталі імплементації «формули Штайнмайєра»

У Житомирі Міністр оборони роз’яснив деталі імплементації «формули Штайнмайєра»

 Зустріч пройшла у приміщенні Житомирської обласної філармонії.

У Житомирі 9 жовтня відбулась перша зустріч у рамках програми «Діалоги про Україну», під час якої Міністр оборони України Андрій Загороднюк роз’яснив деталі імплементації «формули Штайнмайєра» та як саме це буде відбуватись на Донбасі. Про це повідомила пресслужба облдержадміністрації.  Зустріч пройшла у приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. С.Ріхтера за участю кількох сотень жителів Житомирщини.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк, як представник Уряду, розповів, які саме кроки робляться задля захисту суверенітету та відновлення територіальної цілісності України, як саме відбуватиметься дзеркальне розведення військ на лінії розмежування з обох сторін.

Андрій Загороднюк наголосив на тому, що саме для того, аби роз’яснити позицію Уряду, у кожній області розпочалась програма зустрічей «Діалоги про Україну» – відкриті розмови з населенням, аби відповісти на питання жителів щодо важливих та гострих тем.

 

«Наша ціль – знайти варіанти вирішення воєнної загрози, яку маємо наразі. Тобто маємо забезпечити за різними сценаріями спроможність українського війська, сил оборони для того, аби вони могли забезпечити мир на території України. Оскільки ми вже маємо ситуацію, яка дуже далеку від миру, маємо забезпечити і стратегічних інтересів – відновлення наших позицій та територій, які тимчасово окуповані. Адже ми розуміємо, хто наш ворог, які у нього цілі і ніяких ілюзій на рахунок цього не маємо. Але наразі Нормандський формат – це єдиний майданчик у світі, де можна вирішити цю ситуацію. І якщо є вірогідність розв’язання ситуації зі збереженням стратегічних інтересів України – ми маємо це використати», – зазначив Міністр оборони України.

Андрій Загороднюк детально пояснив план, за яким відбуватиметься дзеркальне розведення військ з обох сторін лінії розмежування. Розведення військ відбуватиметься на 3 ділянках протяжністю по 1 км – у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Загалом це 3 км з 410 км загальної лінії розмежування.

За словами урядовця, наразі у населеному пункті Станиця Луганська вже розведені війська, там зберігається мир, йде звичайне життя, відбудований тимчасовий міст і постійно моніториться ситуація.

«Ми виходимо на контроль українсько-російського кордону за допомогою наших сил оборони. Ми продовжуємо контролювати лінію оборони, яка наразі є і встановлюємо правовий порядок України на тимчасово окупованих територіях. Одне з принципових питань – вихід важкого озброєння і незаконних військових формувань російської армії з окупованих територій. Про це заявив Президент і ми не розглядаємо сценарію, коли цього не відбудеться. Це можна проконтролювати – за допомогою ОБСЄ та міжнародних організацій. Далі – чіткі вимоги для забезпечення безпеки населення під час цього процесу. Лише тоді можемо говорити про проведення місцевих виборів», – зауважив урядовець.

У свою чергу громадськість Житомирщини цікавили питання про гарантії розведення військ з лінії розмежування, про відповідальність за виконання плану за «формулою Штайнмайєра», процес повернення Криму тощо.

Нагадаємо, депутати облради не підтримали звернення до керівництва держави щодо «формули Штайнмайєра». Депутати облради не винесли на сесію звернення колег щодо накладання вето на «антибізнесові» закони.

Leave a Comment