У Житомирській області не збудували жодної сільської амбулаторії, обіцяної ще Гундичем

У Житомирській області не збудували жодної сільської амбулаторії, обіцяної ще Гундичем

Підрядники отримали понад 76 відсотків коштів.

Станом на 16 жовтня 2019 року у селах області не збудовано жодної з 35 амбулаторій, обіцяних ще екс-головою облдержадміністрації Ігорем Гундичем. Про це стало відомо під час брифінгу голови Житомисрької облдержадміністрації Віталія Бунечка.

Ще у квітні 2018 року тодішній голова облдержадміністрації Ігор Гундич заявив, що протягом 208-2019 року в селах області планують побудувати 35 амбулаторій сімейного лікаря із житлом для медиків. З них 10 планували побудувати ще у 2018-му році, решту 25 — у 2019-му. Кошти у розмірі 155 млн грн виділили у вигляді субвенції з державного бюджету. Вже у вересні 2018 року в облдержадміністрації заговорили про те, що будувати мають 22 амбулаторії.

За словами заступниці голови Житомирської облдержадміністрації Наталії Остапченко, на сьогодні підрядники з будівництва амбулаторій отримали 73% коштів від загальної суми. Однак за оцінками фахівців, найвищий рівень готовності з усіх об’єктів — це 41%, найменший — всього 15%.

«Для прикладу візьмемо амбулаторію у селі Піски Житомирського району. На сьогодні підрядник отримав 76,5% від загальної суми. Трохи більше 5 мільйонів гривень. Втім готовність цього об’єкту становить близько 15%», ‒ повідомила Остапченко.

Вона додала, що договір із підрядником підписали ще у листопаді минулого року. Вартість будівництва амбулаторії за ним складала майже 6,5 млн грн.

Нагадаємо, що на будівництво амбулаторії сімейного лікаря у смт Гришківці мають витратити майже 7 млн грн. У грудні 2018 року бюджетним коштом придбали 22 автомобілі для сільських сімейних лікарів.

Leave a Comment