За опалення житомиряни можуть платити менше, якщо батареї не «гріють»

Якщо температура у квартирі нижче норми, за тепло можна платити за зниженим тарифом. Про це «Вголос.zt» розповів виконувач обвязків начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Оніщенко

За його словами, за кожен градус, який фіксується нижче норми, знижка при опаленні становитиме 5 %. Але, якщо температура у приміщенні менше 12 ̊С – споживачів звільняють від оплати за опалення.

За нормами опалення температура повітря у житловому приміщенні повинна бути не нижче 18 ̊С.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 споживач послуг централізованого опалення має право на те, щоб спеціально створена комісія перевірила температурний режим у його будинку і, відповідно до цих показників, розрахувала новий тариф оплати.

 «У разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем (ЖТКЕ – прим авт.) споживач повідомляє про це виконавця в усній формі за допомогою телефонного зв’язку чи у письмовій формі. У повідомленні зазначається прізвище, ім’я та по-батькові, точна адреса проживання споживача, а також найменування виду неналежно наданої або ненаданої послуги», – йдеться у постанові.

За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання послуг.

«Минулого року я писала таку заяву до ЖТКЕ і до мене прийшли перевірили температуру. Вона була нижча за норму, бо квартира є «кутовою», без пластикових склопакетів. Спеціалісти зробили відповідні розрахунки. Вийшло не дуже багато – мінус 50 гривень за п’ять днів, хоча холодно було 10 днів. Бо протягом цього періоду було сильне похолодання і мороз. Розраховували не з моменту подачі заяви, а з моменту замірювання температури. Тож за п’ять днів довелося заплатити у повному обсязі», – розповіла житомирянка Ольга Матюшенко.

Нагадаємо, на початку опалювального сезону директор Теплокомуненерго розповів, чому в Житомирі не розпочався опалювальний сезон. Власники індивідуального опалення платитимуть за тепло у під’їздах. Житомиряни розповіли, як впоратися з осінньо-зимовою депресією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *