Житомирські прикордонники затримали чоловіків, які зібрали 200 кг “радіаційних” ягід на продаж

Житомирські прикордонники затримали чоловіків, які зібрали 200 кг “радіаційних” ягід на продаж

Радіаційний фон «врожаю» майже вдвічі перевищував допустиму норму.

Прикордонники Житомирського загону спільно з співробітниками Національної поліції в зоні ЧАЕС виявили порушників радіаційного режиму. Троє мешканців Рівненщини незаконно проникли на радіоактивно забруднену територію з метою збору ягід чорниці. На момент виявлення чоловіки вже встигли назбирати майже 200 кг дикоросів. Про це повідомила прес-служба Житомирського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

“Зібрану чорницю громадяни мали намір продати. Про те що радіаційний фон «врожаю» майже вдвічі перевищував допустиму норму, збирачів не бентежив. При допустимому радіаційному фоні до 0,3 µSv/h, фон ягід подекуди заходив за показник 0,5 µSv/h.

За даним фактом на правопорушників складено протоколи за ст. 46-1 КУпАП «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення». Крім того, прикордонники направили повідомлення до уповноважених органів про виявлення ознак правопорушення за ст.267-1 ККУ «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки»”, – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, житомирські прикордонники знайшли у лісі 9-річного хлопчика з Рівненщини. Наслідки ЧАЕС: жителі області вживають заражені радіацією продукти.

 

Leave a Comment