Житомирський міськвиконком не хоче звертатися до правоохоронців через фестиваль «Крила»

Члени виконкому Житомирської міської ради не схотіли звертатися до правоохоронних органів через підозру у фінансових зловживаннях у використанні бюджетних коштів. Відповідальність переклали на спеціальну робочу групу.

«У 2018 році було проведено конкурс на отримання коштів з бюджету на соціальні проекти громадськими інститутами. Внаслідок цього 153 тис. 100 грн виділили громадській організації «Зерно» на проведення благодійного фестивалю «Крила», – розповіла начальник управління культури Житомисрької міської ради Ніна Рябенко.

За її словами, на вимогу виконкому розпорядженням міського голови було створено робочу групу з метою вивчення витрат громадською організацією бюджетних коштів. Вже після другого засідання члени групи звернулися до контрольно-аналітичного відділу міськради з проханням перевірити витрати по заходу.

«Відділом було виявлено, що не весь бензин, який закуповували для проведення фестивалю, було витрачено. Кошти за невикористане пальне повернули лише тоді, коли на засіданні виконкому заслухали звіт голови громадської організації Максима Козловця», – додала начальник управління культури.

Ще понад 24 тис. грн витрат на канцелярські товари та рекламні послуги лишаються не підтвердженими ніякими фінансовими документами. Але управління культури звернулося з листом на адресу громадської організації «Зерно» з вимогою повернути кошти, витрачання яких не підтверджене.

Членів виконкому доповідь начальника управління культури не задовольнила.

«Ми вимагали від керівництва міської ради звернутися з цього приводу до правоохоронних органів, а не вивчати це питання самотужки. Яка різниця, повернув він ці кошти чи ні? Сам факт неналежного витрачання бюджетних коштів, він є», – обурився член виконкому Олександр Таргонський.

На думку іншого члена виконкому, Андрія Дяченка, у разі підозри щодо нераціонального витрачання коштів посадові особи міської ради мали б одразу звернутися до правоохоронців.

«А якщо ви мали підозри і не повідомили компетентні органи, то ви є співучасниками злочину, розкрадання бюджетних коштів. І якщо сьогодні я напишу заяву з цього приводу в прокуратуру — ви будете відповідати», – сказав Дяченко.

Начальник контрольно-аналітичного відділу Валентина Козяр вважає, що перед зверненням до правоохоронців слід вручити протокол перевірки керівнику ГО «Зерно» Максиму Козловцю. А останній до квітня перебуває за кордоном.

Нагадаємо, що організатор фестивалю «Крила» переконував, що на захід витратили майже тонну бензину. Житомиряни просять міську раду з’ясувати, куди поділися гроші на реконструкцію літака у парку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *