Житомирський міськвиконком заборонив пересувні цирки із використанням тварин

Житомирський міськвиконком заборонив пересувні цирки із використанням тварин

На території Житомирської ОТГ.

Від 4 березня 2020 року на території Житомирської ОТГ заборонили розміщення пересувних та інших мобільних цирків, звіринців, зоопарків, виставок та проведення інших видовищних заходів з дикими тваринами. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні виконкому.

«Використання тварин у циркових виступах та розташування пересувних цирків із тваринами на території нашого міста є неприпустимим: інфраструктура міста не може забезпечити належних умов диких тварин у відповідності до своїх біологічних, видових та індивідуальних особливостей та потреб, санітарних норм та з можливістю вільного вигулу», ‒ зазначила директорка комунального підприємства Олександра Мельник.

За її словами, цирк піддає тварин неприродним стражданням за рахунок використання жорстоких методів дресури (б’ють, морять голодом, тощо). Окрім того, вона вважає, що цирки виховують у малечі жорстокість та негуманне ставлення до живої природи.

Зі слів Олександри Мельник, уже в 27 європейських країнах запроваджена часткова або повна заборона на використання диких тварин у цирку.

Довідково. В Україні працює 7 стаціонарних цирків: у Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі та Львові. Міністерство культури України планує заборонити використання тварин у державних цирках з 2021 року.

Нагадаємо, що рішення про заборону використання тварин у цирку на території Житомира виконком приймав у жовтні 2018 року. У серпні 2018 року житомиряни зареєстрували відповідну петицію на сайті мерії.

Leave a Comment