Екс-голова Новоград-Волинської РДА програв суд проти райради

Суд відмовив колишньому голові Новоград-Волинської адміністрації Володимиру Михнюку у позові до райради щодо скасування рішення сесії про висловлення йому недовіри. Відповідне рішення Житомирського окружного адміністративного суду оприлюднили 25 жовтня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Відповідно до матеріалів суду, Володимир Михнюк просив визнати протиправним та скасувати рішення “Про недовіру голові Новоград-Волинської районної державної адміністрації”, яке було прийняте депутатами у березні цього року у зв’язку з «роздачею земель одноосібно головою адміністрації». За інформацією деяких ЗМІ, мова йде про передачу сільських земель терміном на 49 років ТОВ “Заможне агро”, а також іншим підприємствам цих же власників.

«В обґрунтуванні позову позивач зазначив, що 21.03.2018 на 14 сесії 7 скликання Новоград-Волинської районної ради депутатом районної ради було внесено пропозицію про включення до порядку денного питання “Про висловлення недовіри голові Новоград-Волинської районної державної адміністрації”. На розгляд пленарного засідання було винесено 13 питань, серед яких, питання про висловлення недовіри внесено не було. За результатами голосування вказане питання включено до порядку денного. Позивач вважає, що підстав для оголошення недовіри не було, а під час внесення пропозиції про включення до порядку денного питання районна рада порушила регламент», – йдеться у документі.

Суд критично оцінив посилання щодо недотримання процедури висловлення недовіри, оскільки депутатські фракції та групи районної ради наділені законними повноваженнями на внесення доповнень та змін до порядку денного, за умови погодження цих змін голосуванням більшістю голосів депутатів від загального складу ради. Вказані зміни були погоджені з депутатами районної ради та підтримані ними. У задоволенні позову суд вирішив відмовити в повному обсязі. Рішення суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не буде подано.

До слова, Володимир Михнюк був призначений на посаду голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації розпорядженням Президента України у березні 2015 року. На сесії районної ради 21 березня 2018 року депутати висловили йому недовіру. Після скандально відомої сесії Володимир Михнюк написав заяву на звільнення за власним бажанням. Петро Порошенко звільнив із займаної посади голову Новоград-Волинської РДА Володимира Михнюка. Розпорядження президент підписав 20 квітня.

Нагадаємо, що секретаря Новоград-Волинської міськради суд поновив на посаді. Депутатів Новоград-Волинської міськради просять не підтримувати відставку Весельського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *