Новоград-волинці хочуть відставки міського голови

Новоград-волинці хочуть відставки міського голови

Петиція.

Жителі Новограда-Волинського вимагають достроково припинити повноваження міського голови Віктора Весельського. Кажуть, що він порушив усі можливі вимоги населення щодо керівництва їх бюджетом та майном. Відповідне колективне звернення громадян зареєстрували 6 вересня. Триває збір підписів.

“Даною петицією громада міста звертається до депутатів і вимагає проведення законної процедури таємного голосування щодо дострокового припинення повноважень міського голови Віктора Весельського. Причини: відкрите кримінальне провадження про навмисну підміну рішення міської ради щодо орендних ставок на землю (номер кримінальної справи у реєстрі: 12018060090000982); невиконання передвиборчої програми; стан водопостачання, доріг, полігону ТПВ, криміногенної ситуації у місті та повна безвідповідальність щодо забезпечення правопорядку у місті та пожежної безпеки комунальних установ, як результат – пожежа у історичній будівлі «Молодіжний центр»; неефективна кадрова політика; повне знищення позитивного інвестиційного клімату в місті; рішення № 75372057 від “13” липня 2018 р. по справі № 906/212/18 Господарського суду Житомирської області щодо визнання недійсним та скасування рішення тендерного комітету на будівництво «Прозорого офісу»; справа про адміністративне правопорушення 3/0285/1190/18 у Новоград-Волинському міськрайонному суді на Весельського Віктора Леонідовича, яка призначена до розгляду 17.09.2018”, – написав автор петиції Руслан Власюк.

За словами автора петиції, окрім представницьких повноважень, міський голова наділений правом розпоряджатися бюджетними коштами, скликати сесії ради, вносити пропозиції та формувати порядок денний сесій ради; головувати на пленарних засіданнях ради; призначати на посади та звільняти з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад тощо.  У разі невиконання цих обов’язків або неналежного їх виконання повноваження мера можуть бути припинені достроково. Згідно Закону «Про місцеве самоврядування»: Ст. 42, Стаття 46, Стаття 79,Стаття 26. Виключна компетенція міських рад прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень міського голови у випадках, передбачених цим Законом.

Петиція має набрати не менше 200 підписів впродовж 30 днів для її подальшого розгляду відповідальними особами міської ради.

До слова, у Новограді-Волинському 24 травня депутати висловили недовіру та зняли з посади секретаря Новоград-Волинської міськради Олену Пономаренко. Міський голова залишився на посаді, однак премію з його заробітної плати до кінця року зняли.

Нагадаємо, злети і падіння мера Новограда Весельського. Віктор Весельський не схотів відмовлятися від піару на користь мікроскопа для лікарні.

Leave a Comment