Співвласники житомирського ОСББ судяться із міською радою через приватизовану колясочну

Понад півроку члени об’єднання співвласників багатоквартирного будинку по вулиці Мануїльського, 13/2 судяться із Житомирською міською радою через приміщення колясочної, яке в них відібрали.

У технічній документації це приміщення площею майже 20 кв. метрів значиться як колясочна. Споконвіку, ще від побудови 16-поверхівки на Івана Мазепи, 13/2, вона рятувала матерів із маленькими дітьми від щоденної подорожі сходами з першого поверху – і аж до верхніх. Разом із дитиною та коляскою. У будівлі є два ліфти, втім, запевняють жителі будинку, працюють не завжди.

Підвалини конфлікту були закладені 7 листопада 2012 року. Саме тоді сесія Житомирської міської ради приймає рішення №466. Згідно із ним, право на колясочну набуває Житомирська міська рада. Відтоді, запевняють жителі будинку по Мануїльського, 13/2, приміщення використовувалося то для працівників ЖЕКу, то за призначенням, як колясочна. Була там і туристична фірма. Однак на приміщення не претендувала.

Поворотний момент настав 6 вересня 2016 року. Саме тоді рішенням сесії Житомирської міської ради приміщення колясочної віддають на приватизацію. І у власність його отримує приватне підприємство «ТАІС-1». Згідно із реєстром фізичних та юридичних осіб, власником та керівником згаданого підприємства є депутат Житомирської міської ради Василь Кучик. У своїй декларації за 2016 рік депутат не вказує конкретно це приміщення. Однак зазначає, що протягом 2016 року отримав право власності на 2 нежитлові приміщення, магазин і торговий павільйон.

Законодавча ініціатива щодо реформування ВЖРЕПів і створення ОСББ не проходять повз будинок по Івана Мазепи (раніше – Мануїльського), 13/2. Жителі багатоповерхівки 1 серпня створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Примітно, що за день до цього, 31 липня, приміщення приватизованого приміщення колясочної, однак уже як житлове приміщення, перейшло у постійну власність громадянки Світлани Фамілярської. Ці відомості містяться у реєстрі майнових прав Міністерства юстиції. Однак інформація про попереднього власника об’єкту дивним чином із реєстру зникає. Хоча зазвичай реєстр містить всю інформацію про власників нерухомості та всі операції з майном.

Не зважаючи на це, у реєстрі речових прав на колишню колясочну значиться, що це приватизована квартира. А підставою до зміни призначення приміщення є декларація на готовність об’єкта до експлуатації ЖТ 141171861135 від 06.07.17 р. Відповідну інформацію, розміщену у реєстрі майнових прав, підтверджує і реєстр виданих ДАБІ дозволів, ліцензій та декларацій.

Згідно із чинним законодавством, будь-який новий набувач майна ОСББ має погоджувати всі майнові нюанси із співвласниками будинку. Погодитися на цю операцію мають понад половина співвласників. Очевидно, що саме для уникнення цієї обтяжливої та вкрай непростої процедури право на постійне користування екс-колясочною, а тепер – квартирою №1а надали Світлані Фамілярській. Щоправда, окрім власне колясочної до площі квартири ввійшли ще 2 додаткові службові приміщення.

Адвокат співвласників багатоквартирного будинку Роман Гуртовенко вважає, що наявний очевидний факт шахрайства.

«Я впевнений, ми цей факт доведемо у суді і в компетентних органах. Було приміщення калясочної, про це існують матеріали інвентаризації, яке, згідно із Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду», може належати лише співвласникам багатоквартирного будинку. Щоб його захопити, були проведені дуже складні юридичні маніпуляції за участі чиновників Житомирської міської ради шляхом підроблення численних документів, кінцевим наслідком яких стало перетворення цього приміщення на житлову квартиру №1а без зміни його цільового призначення, і оформлення права власності на фізичну особу. Що важливо, попереднє, нежитлове, приміщення з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно взагалі зникає. Хоча з точки зору закону таке просто неможливо, хіба що у випадку фактичного знищення майна. Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, яка дозволила, ніби за помахом чарівної палички, перетворити нежитлове приміщення у квартиру, видали в управлінні Державного архітектурно‒будівельного контролю Житомирської міської ради. Право власності на квартиру реєстрував державний реєстратор виконавчого комітету Житомирської міської ради Ігор Русецький. Тож переконаний, що без перших осіб міської ради тут не обійшлося. За привласненням цього невеличкого приміщення стоїть величезний злочинний ланцюг, в який входять, у тому числі, посадові особи Житомирської міської ради. Наразі ми готуємо заяви у правоохоронні органи, прокуратуру і суд. Дана справа стане тестом на предмет того, чи заодно наші правоохоронці з чиновниками міської ради. Якщо правоохоронні органи дійсно незалежні, то справа однозначно має закінчитися притягненням винних осіб до кримінальної відповідальності. Проте, ми готові до важкої і виснажливої боротьби», – запевняє Роман Гуртовенко.

Нагадаємо, що колишнього заступника Сергія Рижука підозрюють у незаконній приватизації майна. Поки Новоград-Волинська міська рада оформляє документи по Парку Перемоги, землю приватизовують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *