У восьми районах області зафіксували епідемію грипу

У восьми районах області зафіксували епідемію грипу

Найчастіше хворіють діти.

На Житмоирщині зафіксували перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип та ГРВІ.  Про це 12 лютого повідомили у ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”. Зокрема, мова йде про Брусилівський, Малинський, Народицький, Радомишльський, Романівський, Черняхівський, Житомирський райони та місто Бердичів.

“Протягом останніх 4-х тижнів відмічалось поступове зростання захворюваності. За останній тиждень, в порівнянні з попереднім тижнем, захворюваність зросла на 36,2%: дитячого населення – на 38,8%, дорослого – на 29%. Зареєстровано  9 тис. 691 випадок захворювань, інтенсивний показник – 781,2 на 100 тис. населення, що на 12,4% вище епідемічного порогу (695,3).  Перевищення епідемічного порогу захворюваності відмічається на 8 адміністративних територіях області (Брусилівський, Малинський, Народицький, Радомишльський, Романівський, Черняхівський, Житомирський райони та Бердичеві)”, – йдеться у повідомленні.

За останній тиждень  захворіли  7 тис. 177 дітей  (74% від всіх захворілих).    Найвищий показник захворюваності  серед дітей  5- 14 років. Госпіталізували 414 хворих, з них 354 дітей.

До слова, з початку епідсезону в області на грип та ГРВІ захворіли 103 тис. 365 осіб. За цей період було щеплено  проти грипу 1 тис. 856 осіб.  Жодного  щеплення не зробили в Баранівському, Попільнянському, та Ружинському районах.

Нагадаємо, 13 випадків кору вже зареєстрували в області. У майже всіх хворих були відсутні щеплення.  у Житомирі є випадки, коли нещеплених від кору дітей –  не пускають у школу. Зважаючи на складну ситуацію, жителів області просять вакцинувати дітей проти кору. Станом на 12 січня поточного року із 22 тис. 887 дітей, які підлягали щепленням від кору, епідемічного паротиту, краснухи, вакцинували 17 тис. 629, що в середньому складає 77,0%. А серед дітей 2016 року народження відсоток тих, хто отримав вакцинацію – складає 96,5.

Leave a Comment