В області діє чотири школи з інклюзивною освітою

На Житомирщині відкриті перші чотири школи, де діти з особливими потребами можуть рівноправно навчатися у колі однолітків. Про це повідомив голова облдержадміністрації Сергій Машковський 2 червня.

Попільнянська, Народицька гімназії, Вишевицька та Городницька загальноосвітні школи за критеріями, визначеними постановою Кабінету Міністрів, будуть приведені до належних умов, щоб там мали можливість навчатися діти з особливими потребами.

«До кінця року ми плануємо створити в області 24 опорні школи з інклюзивною освітою. Плануємо закупити 37 шкільних автобусів для підвезення дітей за кошти субвенції у розмірі 30 млн грн, а також переглянути питання якості доріг. Адже на поганій дорозі, новий автобус вже через рік потребуватиме ремонту. Ми будемо докладати зусиль, щоб збільшити рівень кваліфікованих фахівців у цій галузі, які повинні мати як педагогічну, так і медичну освіти. Це все має бути інтегровано і поєднано з реформою освіти, яка сьогодні відбувається на території держави», – сказав Машковський.

Загалом у області навчається 653 дитини, які потребують корекцію фізичного і психологічного розвитку. З них 206 дітей навчається у 115 навчальних закладах, де вже організовано інклюзивне навчання. Дітей дошкільного віку – 1363. На сьогодні діє у Житомирі два дитячих садочка з інклюзивною освітою – № 5, № 70, а у Бердичеві – садок № 22.

«Думаю, нам вдасться у 2017 році за кошти державного регіонального розвитку відкрити інклюзивні дитячі садки № 58 та 32», – додав Машковський.

Довідково: інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912).

Нагадаємо, 2 червня Марина Порошенко приїхала до Житомира на тренінг з інклюзивної освіти для вчителів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *