Жах! На Житомирщині екологи знову зафіксували масову загибель риби. Збитки рахують у мільйонах

У річці Хомора в Житомирській області екологи знову зафіксували масову загибель риби. За підрахунками, шкода становить 1 млн 240 тис. 393 грн.  Про це повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу на своїй сторінці у Facebook.

«30 серпня на телефон «Гарячої лінії» Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло повідомлення від громадських активістів селища Першотравенськ Баранівського району, які повідомили про забруднення річки Хомора, яке відбувалось зі сторони Хмельницької області. Одразу після даного повідомлення працівники Інспекції здійснили виїзд у зазначене місце з метою встановлення фактів забруднення. В ході обстеження басейну річки Хомора спостерігали зі сторони Хмельницької області забруднення води, яка мала сірий колір неприродного характеру. Зокрема, спостерігалось масове скупчення риби, яка знаходилась на поверхні води та захоплювала повітря. Це свідчить, про низький рівень розчинного кисню у воді.

Працівниками відділу інструментально – лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу відібрано проби води для подальшого дослідження», – йдеться у повідомленні.

А 31 серпня в річці Хомора вже зафіксували масову загибель водних живих ресурсів. В зазначене місце викликали працівників поліції з метою проведення слідчих дій. Спільно з працівниками Рибоохоронного патруля та громадськості підрахували кількість загиблої риби.

«Працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу за результатами проведених підрахунків загиблих водних живих ресурсів, проведено розрахунок заподіяної шкоди, яка становить 1 млн 240 тис. 393 грн. Матеріали по вказаному вище факту готуються для направлення до правоохоронних органів з метою долучення до кримінального провадження», – додали екологи.

Нагадаємо, річку Хомора на Житомирщині знову забруднили відходами. Риба у річці Хомора гине через очисні споруди картонно-паперової фабрики.Верховна Рада визнала басейн Случі та Хомори зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *